POMAGAM.BO - ŁĄCZYMY WOLONTARIUSZY

Kategoria: Akcje, konferencje, kampanie
Utworzono: 2011-02-11

„Pomagam bo” to ogólnopolska kampania o charakterze non-profit, której celem jest zainicjowanie budowy prężnie działającej i aktywnej społeczności wolontariuszy w Internecie. Każdy może pomagać. Kampania ma uświadomić Polakom, jak wiele ogromnych przedsięwzięć działa na zasadzie wolontariatu.

Jesteś wolontariuszem? Pracujesz w organizacji wspierającej wolontariat? A może po prostu uważasz, że warto poprzeć ideę wolontariatu?

Przyłącz się do kampanii "Pomagam.bo" na Facebooku (www.facebook.com/pomagam.bo) i napisz, dlaczego pomagasz!

Z okazji Europejskiego Roku Wolontariatu Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP rozpoczęła realizację projektu współfinansowanego przez Komisję Europejską, którego głównymi działaniami są: kampania promująca wolontariat oraz konkurs dla wolontariuszy. Szczegółowe informacje: http://www.pomagambo.pl/

KILKA SŁÓW O KAMPANII "Pomagam.bo"

„Pomagam bo” to kampania o charakterze non-profit, której celem jest zainicjowanie budowy prężnie działającej i aktywnej społeczności wolontariuszy w Internecie.

Dodatkowym dążeniem, w obliczu wielkiej szansy, jaką jest uznanie roku 2011 za Europejski Rok Wolontariatu, jest sprowokowanie do refleksji na temat działania na rzecz osób wykluczonych oraz do wzrostu liczby wolontariuszy w Polsce.

Każdy może pomagać. Kampania ma uświadomić Polakom jak wiele ogromnych przedsięwzięć działa na zasadzie wolontariatu. Modeli współpracy w ramach wolontariatu jest wiele.

Wolontariat procentuje. Pomaga spojrzeć z innej perspektywy na wiele spraw i przewartościować życie. Podjęcie się wolontariatu owocuje rozwojem osobistym, może stać się przygodą życia i z pewnością przyniesie bezcenną satysfakcję. To przylądek bezinteresowności w dzisiejszym świecie wymiernych wartości.

Wspólnie możemy więcej. Działając razem jesteśmy bardziej efektywni. Dlatego zainteresowane NGO zapraszamy do współpracy - zostańcie Partnerami kampanii!

KILKA SŁÓW O KONKURSIE "Wolontariat - lubię to!"

Chcemy, aby Wasze historie zachęciły innych do działania. Wolontariat zmienia świat – lubimy to!

Jesteś wolontariuszem i pracujesz z wykluczonymi? Nauczyłeś się czegoś nowego, zdobyłeś nowe umiejętności? Wiesz co chcesz robić w życiu? Zdobyłeś nowych przyjaciół? Pomogłeś komuś?

Podziel się swoimi wrażeniami pisząc bloga. Opisując swoją pracę i wyzwania, którym musisz na co dzień sprostać, możesz stać się przewodnikiem wielu młodych ludzi – takich jak Ty – którzy też chcą pomagać.

Dla kogo?

W Konkursie udział może wziąć każda osoba pełnoletnia, która w trakcie trwania Konkursu (luty – maj 2011 r.) pracuje z osobami wykluczonymi.

Jak zacząć?

To proste. Na stronie http://www.pomagambo.pl/  znajdź formularz i do 22 lutego 2011 r. zgłoś próbną notatkę blogową. Postaraj się, żeby była jak najbardziej atrakcyjna – pozwoli Ci to na przejście do drugiego etapu Konkursu.

Dla 4 wybranych blogerów drugi etap staje się areną do pokazania szerokiej publiczności prawdziwego talentu. Przez dwa miesiące, od 1 marca do 30 kwietnia, najlepsi będą walczyć o nagrody dużej wartości. Walka toczyć będzie się na blogi. Wymagane: minimum dwa wpisy tygodniowo. Wygra ten, który w sumie otrzyma najwięcej „Lubię to” pod swoimi notatkami.

Nagrody

Najbardziej popularny blog uhonorowany zostanie netbookiem, blog pozytywnie oceniony przez specjalnie powołaną Komisję ekspertów również otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową.

Strona internetowa projektu i konkursu: www.pomagambo.pl

Strona na Facebooku: www.facebook.com/pomagam.bo

Kontakt dla NGO zainteresowanych współpracą: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Projekt współfinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Źródło: www.ngo.pl