SMS-Y POMAGAJĄ ROZWIĄZYWAĆ POWAŻNE PROBLEMY NASTOLATKÓW

Kategoria: Badania i raporty
Utworzono: 2012-09-14

Amerykańska organizacja DoSomething.org ściśle współpracuje z młodzieżą w czasie realizacji kampanii społecznych. Kilka miesięcy temu organizacja postanowiła, że zmieni sposób, w jaki przekazuje nastolatkom informacje – tradycyjne emaile zostały zastąpione przez SMS-y. Dzięki tej zmianie komunikacja z młodzieżą okazała się 11 razy bardziej skuteczna! Przy okazji szefowa DoSomething.org, Nancy Lublin zauważyła, że nastolatki, które otrzymywały SMS-y, w odpowiedzi pisały o swoich osobistych problemach.

Opublikowany w lipcu tego roku raport Ofcom dowodził, że to młodzi Brytyjczycy w wieku 16-24 są motorem zmian w komunikacji w Wielkiej Brytanii. Aż 90% z nich używa SMS-ów jako podstawowego kanału komunikacji z przyjaciółmi i rodziną. Nie zaskakuje, że również amerykańskie nastolatki kochają SMS-ować, nawet jeżeli wiadomość tekstowa dotyczy poważnych, osobistych problemów, które ich dotykają.

Nancy Lublin zainspirowana reakcją na wysyłane wiadomości postanowiła założyć kryzysową linię SMS-ową. Nastolatki, które padły ofiarą przemocy w rodzinie lub szkole, mają depresję lub myśli samobójcze, mogą napisać SMS-a do DoSomething.org, gdzie otrzymają profesjonalną pomoc. Wpływ na wysoką skuteczność wiadomości tekstowych przy realizacji tego projektu ma fakt, że są naturalnym sposobem komunikacji nastolatków i zapewniają poczucie prywatności. Za pośrednictwem SMS-a można skierować młodych ludzi na konsultacje oraz udzielić rady.

DoSomething.org myśli również o szerszym wykorzystaniu SMS-owej linii kryzysowej i stworzeniu za pomocą danych otrzymywanych w wiadomościach mapy potencjalnych zagrożeń. Taka mapa miałaby służyć zapobieganiu problemom, które dotyczą w szczególności nastolatków.

Więcej: http://www.telix.pl/artykul/sms-y-pomagaja-rozwiazywac-powazne-problemy-nastolatkow--ideo--3,50498.html

Źródło: Platforma SerwerSMS.pl