ZIELONA GÓRA: SPOTKANIE Z HANNĄ SAMSON W RAMACH PROJEKTU "AVON KONTRA PRZEMOC"

Utworzono: 2009-11-06

Fundacja Feminoteka i Stowarzyszenie „BABA” w ramach kampanii „Avon kontra przemoc” zaprasza na spotkanie z Hanną Samson autorką m.in. takich bestsellerów, jak "Wojna-żeńsko męska i przeciwko światu", "Siedem opowiadań o miłości i jedno inne", „Pułapka na motyla”, „Flesz”.

6 listopada 2009 (piątek), godz. 17.00
Miejsce: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Norwida, al. Wojska Polskiego 9 , Zielona Góra

Spotkanie poprowadzi: Joanna Piotrowska, szefowa fundacji Feminoteka, ekspertka antydyskryminacyjna i antyprzemocowa. Od lat prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i dziewcząt.

Punktem wyjścia do rozmowy będzie książka Hanny Samson „FLESZ” - dowcipna satyra na świat kształtowany wedle porad zamieszczanych w kolorowej prasie kobiecej.

Podczas spotkania chcemy porozmawiać na temat tego, dlaczego kobiety wchodzą w związki przemocowe i dlaczego tak trudno się im z nich wyrwać. Również o tym, co jest potrzebne kobietom doświadczającym przemocy, by zmienić ich sytuację, a przede wszystkim o konieczności solidarności kobiet i potrzebie wspierania się.

Po spotkaniu przedstawimy założenia i cele kampanii "Avon kontra przemoc". Chcemy dowiedzieć się od mieszkanek Zielonej Góry i okolic, co możemy zrobić w Waszym regionie, by sytuacja kobiet doświadczających przemocy się poprawiła, jak możemy wspólnie działać, by tę sytuację zmienić.

Każdego roku ok. 800 tys. kobiet w Polsce doświadcza przemocy, ok. 150 ginie w wyniku tzw. nieporozumień domowych. Nasz sprzeciw wobec przemocy i solidarność z kobietami, które jej doświadczają może tę sytuację zmienić.

Każda z nas może próbować zrobić to sama, ale łatwiej jest działać razem. POWIEDZMY RAZEM „STOP PRZEMOCY”

Spotkanie organizowane jest w ramach kampanii „Avon kontra przemoc”, którego Fundacja Feminoteka jest partnerką.

Kontakt, zgłoszenia, informacje:
Anna Mendruń (koordynatorka akcji)
tel. 022/ 394 73 22
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Więcej informacji o kampanii znajdziesz na stronach:
STOP PRZEMOCY WOBEC KOBIET

Źródło: www.feminoteka.pl