Nowości ze strony www.niebieskalinia.pl (30.06.2019)

   logo nl

 

Nowości "Niebieskiej Linii" 

(30.06.2019)  


55576523 2070112636621773 3796554053744328704 n

 Znajdź nas na: FacebookTwitterGoogle Bookmarks

 

Aktualności "Niebieskiej Linii"

Za nami pierwsze posiedzenie eksperckiej Rady Kobiet

Dnia 27 czerwca br. po raz pierwszy spotkały się ekspertki Rady Kobiet przy prezydencie m.st. Warszawy. Na spotkaniu uzgodniono sposób pracy, wstępnie rozmawiano o najważniejszych i najpilniejszych wyzwaniach.

Czytaj więcej...

Nowy numer dwumiesięcznika „Niebieska Linia” (3/122/2019)

00043

Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, iż pojawił się kolejny numer (3/122/2019) naszego dwumiesięcznika „Niebieska Linia”. 

Więcej informacji na temat bieżącego numeru znajdą Państwo pod adresem: http://www.niebieskalinia.pl/pismo/biezacy-numer

Serdecznie zachęcamy do lektury!


Jesienna edycja szkoleń Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (SPPwR) oraz Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie (SPOPR)

logo Niebieska Linia

 

Pogotowie Niebieska Linia IPZ informuje o terminach jesiennej edycji szkoleń Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (SPPwR) oraz Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie (SPOPR) w 2019 roku.

Szkolenia te przygotowują do uzyskania certyfikatu specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie wydawanego przez Instytut Psychologii Zdrowia PTP.

 

Czytaj więcej...

Standardy pomocy dziecku w sytuacji rozstania rodziców

Choć zbliżają się wakacje, dla rodzin w kryzysie i po rozstaniach to jednak dodatkowy stres. Jak uzgodnimy, kto i kiedy pojedzie z dzieckiem? Jak podzielimy się kosztami? To właśnie z myślą o nich Forum organizacji pozarządowych wypracowało standardy, które pozwalają lepiej zadbać o dobro dziecka w sytuacji, gdy rodzice podejmą decyzję o rozstaniu.

Czytaj więcej...

 

Ekspert radzi

Bądź żyrafą w swoim domu

ekspert radzi nTylko z pozoru komunikacja dziecka z rodzicem jest banalnie łatwa i prosta – nie wystarczy dysponować wzrokiem, słuchem i mową. Czasem mowa staje się narzędziem przemocy, nieprowadzącym do złamań czy siniaków, ale krzywdzącej dziecko i pozostawiającej ślady na całe życie.

Czytaj więcej...

Jak zbudować grupę wsparcia?

ekspert radzi nPracujesz z osobami doświadczającymi przemocy w rodzinie i nie wiesz jak utworzyć dla nich grupę wsparcia? W artykule zostały przedstawione wskazówki, które mogą być przydatne na każdym etapie jej tworzenia.

Czytaj więcej...

 

LOGO biale finansowanieNiebieska Akademia Warszawska

Zadanie pn. „Zapewnienie kompleksowej i interdyscyplinarnej pomocy specjalistycznej osobom i rodzinom dotkniętym przemocą" finansuje m.st. Warszawa. 

Dwumiesięcznik Niebieska Linia
--