Nowości ze strony www.niebieskalinia.pl (2017-09-29)

   logo nl

 

Nowości "Niebieskiej Linii" 

(2017-09-29)  


Warszawski Portal Antyprzemocowy

 Znajdź nas na: FacebookTwitterGoogle Bookmarks

 

Aktualności

Szukasz pomocy prawnej? Czekamy na Ciebie!

Prawnicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” udzielają porad przez telefon oraz w czasie spotkań indywidualnych z klientami objętymi programem pomocy psychologicznej.

Czytaj więcej...

Już niedługo 14. Ogólnopolska Konferencja „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw”

14. Ogólnopolska Konferencja „Pomoc dzieciom – ofiarom przestępstw” odbędzie się 23-24 października 2017 w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

Czytaj więcej...

Za nami Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka

W dniach 13-15 września br. w Warszawie odbył się Międzynarodowy Kongres Praw Dziecka w ramach upamiętnienia działalności na rzecz dzieci oraz 75-lecia ostatniej drogi Janusza Korczaka, Stefy Wilczyńskiej oraz dzieci z Domu Sierot.

Czytaj więcej...

 

Nadchodzące warsztaty

Warsztat dla dzieci "Stwórzmy razem książkę"

Kreatywne Atelier oraz Fundacja Przestrzenie Inspiracji - Taki jestem serdecznie zapraszają na bezpłatny warsztat "Stwórzmy razem książkę!". 

Czytaj więcej...

Warszawa: Coaching rodzicielski.

Jeżeli masz poczucie, że nie wiesz jak dotrzeć do swojego dziecka i czujesz, że to co robisz oddala Was od siebie - serdecznie zapraszamy Cię na spotkanie "Coaching rodzicielski".

Czytaj więcej...

Warsztaty dla Par "Konstruktywny dialog małżeński, partnerski"

W imieniu Komitetu Ochrony Praw Dziecka serdecznie zapraszamy na warsztaty dla Par "Konstruktywny dialog małżeński, partnerski". 

Czytaj więcej...

Warsztat "Moje emocje, czyli jak przeżywam i jak je rozumiem"

Towarzystwo Pomocy Młodzieży w Warszawie zaprasza 14 października br. do udziału w warsztacie "Moje emocje, czyli jak przeżywam i jak je rozumiem".

Czytaj więcej...

 

Czytelnia

Przemoc domowa w tęczowej rodzinie

Niebieska Linia nr 4 / 2017

Wiedza o kontekście społecznego funkcjonowania osób LGB, świadomość i rozumienie stresu mniejszościowego oraz specyficznych doświadczeń, które codziennie stają się udziałem osób narażonych na dyskryminację i stygmatyzację na tle orientacji seksualnej są niezbędnym aspektem w pracy z osobami z grup marginalizowanych, w tym z parami nieheteroseksualnymi.

Czytaj więcej...

Praca z osobą nieheteronormatywną

Niebieska Linia nr 4 / 2017

Wśród osób, które zwrócą się do nas – terapeutów – po pomoc, mogą znaleźć się także osoby nieheteronormatywne. Warto wówczas uwolnić się od wszelkich uprzedzeń i stereotypów. Nie chodzi tylko o nasz osobisty stosunek do klientki czy klienta – to oczywiste, że aby móc stworzyć odpowiednią dla współpracy relację, powinniśmy okazywać tej osobie życzliwość i szacunek. Nasza akceptująca postawa ma tutaj kluczowe znaczenie i sama w sobie będzie ważnym czynnikiem wspierającym.

Czytaj więcej...

Z empatią za pan brat

Niebieska Linia nr 4 / 2017

Artykuł jest prezentacją wykorzystania baśni pochodzącej ze zbioru „Opowieści o Czujątkach” w psychoterapii indywidualnej dziecka prezentującego zachowania agresywne. Model Porozumienia bez Przemocy Marshalla Rosenberga pomaga w empatycznym poszukiwaniu niezaspokojonych potrzeb kryjących się pod zachowaniem pacjentki.

Czytaj więcej...

 

Projekt współfinansuje m.st. WarszawaWarszawski Portal Antyprzemocowy

Zadanie pn. „Zapewnienie kompleksowej i interdyscyplinarnej pomocy specjalistycznej osobom i rodzinom dotkniętym przemocą" współfinansowane jest ze środków m.st. Warszawa. 

Dwumiesięcznik Niebieska Linia
--