Nowości ze strony www.niebieskalinia.pl (2018-07-31)

   logo nl

 

Nowości "Niebieskiej Linii" 

(2018-07-31)  


Warszawski Portal Antyprzemocowy

 Znajdź nas na: FacebookTwitterGoogle Bookmarks

AKTUALNOŚCI

Niebieska Linia IPZ poszukuje lokalu

Szanowni Państwo,

Pilnie poszukujemy lokalu o powierzchni ok. 150 m kw. (co najmniej 6 odrębnych pomieszczeń) z zapleczem kuchennym i toaletami. Lokal powinien być dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, gdyż część osób korzystających z naszej pomocy jest trwale lub czasowo niesprawnych. Zależy nam także na lokalizacji w miejscu z dogodnym dojazdem dla osób z miejscowości podwarszawskich czy odleglejszych dzielnic Warszawy. Umowa najmu co najmniej na 3 lata.

Ponieważ jesteśmy organizacją pozarządową, działająca pro publico bono, wszystkie nasze działania są dla beneficjentów nieodpłatne - stąd też szukamy lokalu przystępnego cenowo.

Z wszelkimi informacjami bądź zapytaniamy prosimy kontaktować się z p. Anną Ulatowską (pod nr. telefonu  22 824 25 01 bądź na adres mailowy a.ulatowska@niebieskalinia.pl). 

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc,
Zespół Niebieskiej Linii IPZ


Jak korzystać z Funduszu Sprawiedliwości? (filmik dla osób głuchoniemych)

Fundusz Sprawiedliwości (dawna nazwa: Fundusz Pomocy Osobom Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej) jest państwowym funduszem celowym ukierunkowanym na bezpłatną pomoc osobom pokrzywdzonym przestępstwami i ich rodzinom, oraz świadkom przestępstw.

W ramach Funduszu można uzyskać bezpłatną pomoc: prawną (w tym także mediacje), psychologiczną i terapeutyczną, pomoc tłumacza migowego lub tłumacza z dowolnego języka obcego oraz wiele form pomocy materialnej, niezbędnej do tego, aby osoba pokrzywdzona mogła się uporać ze skutkami przestępstwa.

Krótki film o Funduszu wraz z zasadami przyznawania pomocy znajdą Państwo pod adresem

https://www.youtube.com/watch?v=nRE-Rzvk994&list=PL0zQAS_7RXtHjr89QIrVMSnaHyfjbSlTd


Najnowszy raport Fundacji "Rodzić po ludzku"

W raporcie przedstawione zostały informacje na temat aktualnej sytuacji w opiece okołoporodowej w Polsce w oparciu o informacje zebrane od blisko 10 tys. kobiet, które urodziły w latach 2017-2018. Zagadnieniem, które w sposób szczególny starano się pogłębić w zrealizowanym badaniu była relacja personel medyczny – kobieta. Pełna wersja raportu dostepna jest pod adresem: http://www.rodzicpoludzku.pl/images/rzecznictwo/RAPORT_FRpL_2018.pdf


Kandydaci na stanowisko Rzecznika Praw Dziecka - komunikat CIS

Dokładnie 28 lipca br. upłynął termin zgłaszania kandydatur na Rzecznika Praw Dziecka. Na funkcję RPD kandydują: Ewa Jarosz, Paweł Kukiz-Szczuciński oraz Sabina Lucyna Zalewska.

Czytaj więcej...
 

Spotkanie BKDS ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (20.08.2018)

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 20 sierpnia br. w siedzibie Komitetu Ochrony Praw Dziecka, przy ul. Oleandrów 6 (III piętro) w godzinach 14.00-16.00.

Serdecznie zapraszamy!

 

SZKOLENIA 

Zajęcia grupowe: "Bliskie "Mijania" i "Spotkania""

Jeśli zastanawiacie się Państwo co zrobić, żeby znaleźć właściwego partnera i jak wytrwać w związku, serdecznie zapraszamy w imieniu Fundacji C.E.L. na spotkanie "Bliskie "Mijania" i "Spotkania"". 

Czytaj więcej...

Trening rozwoju umiejętności życiowych "Kilka kroków ku zmianie - od czego i od kogo zacząć?"

Jeśli to, jak wygląda Państwa dzień i relacja z innymi w domu bądź pracy nie do końca Wam odpowiada i chcielibyście coś zmienić, serdecznie zapraszamy w imieniu Fundacji C.E.L. na spotkanie "Kilka kroków ku zmianie - od czego i od kogo zacząć?".

Czytaj więcej...

Warsztat: O poczuciu mocy, siły i sprawczości "Małych" zależnych od "Dużych"

Jeśli jesteście Państwo Rodzicami Małego Dziecka i nie wiecie jak interweniować oraz mówić, żeby wspierać i pokazywać możliwości, a nie ograniczać jego rozwoju, serdecznie zapraszamy w imieniu Fundacji C.E.L. na spotkanie "O poczuciu mocy, siły i sprawczości "Małych" zależnych od "Dużych".

Czytaj więcej...

 

 

Projekt współfinansuje m.st. WarszawaWarszawski Portal Antyprzemocowy

Zadanie pn. „Zapewnienie kompleksowej i interdyscyplinarnej pomocy specjalistycznej osobom i rodzinom dotkniętym przemocą" współfinansowane jest ze środków m.st. Warszawa. 

Dwumiesięcznik Niebieska Linia
--