Nowości ze strony www.niebieskalinia.pl (31.01.2019)

   logo nl

 

Nowości "Niebieskiej Linii" 

(31.01.2019)  


55576523 2070112636621773 3796554053744328704 n

 Znajdź nas na: FacebookTwitterGoogle Bookmarks

 

*** 

WIADOMOŚCI "NIEBIESKIEJ LINII"

 

Podziękowania dla marki KABAK

49347987 1539867796157098 9144674466326904832 n

Pierwsza edycja akcji SILNE KOBIETY SILNYM KOBIETOM marki KABAK dobiegła końca. Miło nam poinformować, że zebrane podczas akcji środki przekazane zostały Ogólnopolskiemu Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ. Co ważne, zgromadzone pieniądze to blisko miesiąc pracy prawnej poradni mailowej. Tym bardziej pragniemy gorąco podziękować marce KABAK za wkład i zaangażowanie w niesienie pomocy osobom pokrzywdzonym przemocą.


Prenumerata dwumiesięcznika "Niebieska Linia" w 2019 roku

logo M

Gorąco zachęcamy do zaprenumerowania dwumiesięcznika „Niebieska Linia”. Cena całorocznej prenumeraty wynosi 100 zł brutto. Możliwy jest również zakup pojedynczych egzemplarzy w cenie 18 złotych. Zamówienia na prenumeratę można składać w redakcji pisma „Niebieska Linia”, wysyłając e-maila na adres pismo@niebieskalinia.pl lub faksem na nr 22 823 96 64, bądź też wysyłając pocztą na adres: Instytut Psychologii Zdrowia, ul. Gęślarska 3, 02-412 Warszawa.


Szukasz pomocy psychologicznej?

logo Niebieska Linia

Przyjdź do nas! Każda osoba objęta programem może korzystać z porad prawnych, socjalnych oraz pomocy psychologicznej w zależności od indywidualnych potrzeb. Ważnym elementem programu jest wszechstronna diagnoza sytuacji klienta, tak by mógł on otrzymać najbardziej adekwatną do swoich oczekiwań pomoc.

Czytaj więcej...

Szukasz pomocy prawnej?

logo Niebieska Linia

Prawnicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” udzielają porad nie tylko przez telefon oraz w czasie spotkań indywidualnych, lecz także poprzez e-mail. Klienci Pogotowia mogą uzyskać pomoc m.in. w zapoznaniu się z przysługującymi prawami, znalezieniu właściwych rozwiązań prawnych czy napisaniu odpowiedniego pisma do sądu, instytucji czy urzędu.

Czytaj więcej...

 

***

AKTUALNOŚCI Z KRAJU

 

Postulaty zmian Rzecznika Praw Obywatelskich

"Definicja przemocy powinna obejmować wszelkie jej akty, także ekonomiczną" oraz "Państwo musi zapewnić ochronę również ofiarom jednorazowego aktu przemocy" - m.in. takie rekomendacje przedstawił Premierowi Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Przygotował je po tym, jak na przełomie roku rząd najpierw zapowiedział prace nad zmianą ustawy o przemocy w rodzinie, a po powszechnej krytyce projektu zwrócił go do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej do poprawek.

Czytaj więcej...

Opinia przyjaciela sądu HFPC w sprawie dotyczącej przemocy domowej

Helsińska Fundacja Praw Człowieka złożyła przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka opinię przyjaciela sądu w sprawie Pani A.K. W opinii HFPC wykazuje, że problem przemocy domowej w Polsce ma charakter systemowy. HFPC powołuje się również na badania przeprowadzone wśród adwokatów i radców prawnych dotyczące skuteczności środków prawnych w praktyce.

Czytaj więcej...

Już wkrótce Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Czytaj więcej...


***

EKSPERT RADZI

Rola świadka w zatrzymaniu przemocy w rodzinie

 
ekspert radzi nCelem artykułu jest zachęcenie osób zajmujących się pomaganiem, aby większą uwagę poświęcić świadkom przemocy w rodzinie. Świadek przemocy, który posiada odpowiednią wiedzę na temat tego zjawiska, rozumie jego dynamikę oraz właściwie i z przekonaniem reaguje na sytuacje przemocy, może być tą osobą, dzięki której zdrowie i życie wielu osób zostanie ocalone.
Czytaj więcej...

Czym jest superwizja w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie?

ekspert radzi nSuperwizja to ważne narzędzie w pracy na rzecz zatrzymywania przemocy w rodzinie i leczenia jej skutków. Osoby pomagające poszczególnym osobom, ale także całym rodzinom spotykają się z superwizorem, czyli kolegą starszym doświadczeniem i bogatszym w wiedzę po to, aby omówić swoją pracę z klientem/pacjentem, rodziną pod kątem pojawiających się wątpliwości, trudności i dylematów, zarówno w obszarze merytorycznym, jak i społecznym, a także emocjonalnym.
Czytaj więcej...

 

LOGO biale finansowanieNiebieska Akademia Warszawska

Zadanie pn. „Zapewnienie kompleksowej i interdyscyplinarnej pomocy specjalistycznej osobom i rodzinom dotkniętym przemocą" finansuje m.st. Warszawa. 

Dwumiesięcznik Niebieska Linia
--