Nowości ze strony www.niebieskalinia.pl (28.02.2019)

   logo nl

 

Nowości "Niebieskiej Linii" 

(28.02.2019)  


55576523 2070112636621773 3796554053744328704 n

 Znajdź nas na: FacebookTwitterGoogle Bookmarks

*** 

WIADOMOŚCI "NIEBIESKIEJ LINII"

Zaproszenie na konferencję „Kobiety i trauma”

logo Niebieska Linia

 

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” IPZ oraz APS serdecznie zapraszają na konferencję „Kobiety i trauma”. Spotkanie odbędzie się 19 marca br. o godz. 10.00 przy ul. Szczęśliwickiej 40 w Warszawie (Akademia Pedagogiki Specjalnej, Sala Senatu).

Czytaj więcej...

Warsztat rozwoju osobistego „Odzyskać siebie”.

logo Niebieska Linia

 

Serdecznie zapraszamy na spotkania warsztatowe dla kobiet po doświadczeniach przemocy. Warsztat „Odzyskać siebie” skierowany jest do Pań, które w swoim życiu doświadczały przemocy ze strony swoich najbliższych, a co za tym idzie straciły poczucie kontroli i sprawczości we własnym życiu. 

Czytaj więcej...

Warsztaty umiejętności wychowaczych "Wystarczająco dobry Rodzic"

logo Niebieska Linia

 

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia doskonalące umiejętności wychowawcze. Mile widziane będą wszystkie Mamy z doświadczeniem przemocy.

Czytaj więcej...

Nowy numer dwumiesięcznika „Niebieska Linia” (7/120/2019)

I str. okładki 1-2019

Szanowni Państwo, z ogromną radością informujemy, iż pojawił się kolejny numer (7/120/2019) naszego dwumiesięcznika „Niebieska Linia”. 

Więcej informacji na temat bieżącego numeru znajdą Państwo pod adresem: http://www.niebieskalinia.pl/pismo/biezacy-numer

Serdecznie zachęcamy do lektury!

***

AKTUALNOŚCI Z KRAJU

„Alfabet Zgody. Bo tylko TAK znaczy TAK” – pierwsza kampania społeczna dotycząca „zgody” i prewencji przemocy seksualnej na uczelniach

Kampania promuje ideę szeroko rozumianej Zgody w relacjach grupowych, mediach społecznościowych oraz w relacjach intymnych. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na to, że upublicznianie zdjęć, filmików, prywatnych informacji a także kontakt seksualny bez zgody, to przemoc (w tym cyberprzemoc) i poważne naruszenie praw człowieka.

Czytaj więcej...

Za nami I Ogólnopolski zjazd superwizorów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie

zjazd-1

W dniach 22 i 23 lutego 2019 w Warszawie odbył się I Ogólnopolski zjazd superwizorów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Głównym celem zjazdu było omówienie dotychczasowej działalności superwizorów w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, a także weryfikacja procesu certyfikacji oraz wybór Rady superwizorów I kadencji. Relacja ze zjazdu pojawi się niebawem na stronie http://superwizorzy.eu/.

Rząd przyjął reformę prawa rodzinnego

Orzeczenie alimentów w kilka dni, skuteczne egzekwowanie prawa dziecka do kontaktów z rodzicami, ochrona najmłodszych przed przemocą – to podstawowe założenia przyjętego 26 lutego br. przez Radę Ministrów projektu reformy prawa rodzinnego.

Czytaj więcej...

*** 

EKSPERT RADZI

Przemoc domowa w tęczowej rodzinie

ekspert radzi nWiedza o kontekście społecznego funkcjonowania osób LGB, świadomość i rozumienie stresu mniejszościowego oraz specyficznych doświadczeń, które codziennie stają się udziałem osób narażonych na dyskryminację i stygmatyzację na tle orientacji seksualnej są niezbędnym aspektem w pracy z osobami z grup marginalizowanych, w tym z parami nieheteroseksualnymi.

Czytaj więcej...

Profilaktyka wypalenia zawodowego

ekspert radzi nUtożsamianie profilaktyki stresu z profilaktyką wypalenia wydaje się zbyt daleko posuniętym uproszczeniem. Wypalenie jest bowiem zjawiskiem specyficznym, ma określoną strukturę i przebieg. Jednakże z punktu widzenia popularyzacji wiedzy o wypaleniu, połączenie problematyki profilaktyki stresu pracy i profilaktyki wypalenia nie jest błędem. Wypalenie zawodowe jest bowiem jedną z konsekwencji stresu doświadczanego w pracy, a zatem profilaktyka stresu w pracy będzie jednocześnie profilaktyką wypalenia zawodowego.

Czytaj więcej...

 

LOGO biale finansowanieNiebieska Akademia Warszawska

Zadanie pn. „Zapewnienie kompleksowej i interdyscyplinarnej pomocy specjalistycznej osobom i rodzinom dotkniętym przemocą" finansuje m.st. Warszawa. 

Dwumiesięcznik Niebieska Linia
--