ZAKONNICA OD PROSTYTUTEK

10.08.2005

Na Śląsku dziewczyny, trudniąc się prostytucją, utrzymują swoich rodziców, całe rodziny. Plaga bezrobocia sprawia, że mają na to milczącą zgodę.

- Komentarz, który po powrocie z pracy niejedna z nich słyszy, brzmi: "Gdyby nie ty, zginęlibyśmy z głodu". To sprawia, że z zarobku na ulicy nie zamierzają rezygnować, bo czują się odpowiedzialne - wyjaśnia s. Anna.

W 2001 r. siostra Anna założyła Stowarzyszenie im. Maryi Niepokalanej na rzecz Pomocy Dziewczętom i Kobietom, a rok później ośrodek Magdalena, w którym prostytutki mogą zamieszkać. Dla ich bezpieczeństwa zakonnica nie podaje publicznie adresu, tylko swój telefon. Obecnie ośrodek boryka się z problemami finansowymi. - Koszty wszystkich naszych działań są ogromne. Kobiety nie mają ubezpieczenia, często nie można nawet podać ich imienia i nazwiska. Za leki trzeba płacić 100 proc. ceny. Do tego dochodzą sprawy sądowe.

Stowarzyszenie nie przestaje się jednak rozwijać. Oprócz opieki nad kobietami ulicy zajmuje się ich rodzinami, prowadzi mediacje. Zdarza się, że przychodzą klienci prostytutek. Chcą porady, jak zerwać ze swoim nałogiem. Stowarzyszenie współpracuje z psychologami z Instytutu Ericksonowskiego w Katowicach i wyspecjalizowanymi terapeutami.[...]

Telefon interwencyjny do stowarzyszenia siostry Anny: 0- 694 489 187.

Źródło: www.gazeta.pl

Więcej informacji o Stowarzyszeniu można znaleźć w artykule Anny Staszewskiej zamieszczonym w numerze 1/2003 Dwumiesięcznika "Niebieska Linia".

Inne z kategorii

Niebieska Linia nadal pomaga osobom z Ukrainy

17.01.2023

Zapraszamy do zapoznania się z filmem informującym o działaniach Niebieskiej Linii dla osób z Ukrainy.

...

czytaj dalej

Świadkowie i rodzina ofiar przestępstw

11.05.2023

Poruszeni tragiczną śmiercią Kamila przypominamy jak ważną rolę w przeciwdziałaniu przemocy pełni...

czytaj dalej

Newsletter Niebieskiej Linii

Dołącz do biuletynu Niebieskiej Linii i otrzymuj wszystkie bieżące informacje o akcjach, szkoleniach, wydarzeniach oraz nowych artykułach.