Warszawa: Nabór na listopadową, weekendową edycję warsztatów "Bez Klapsa"

Kategoria: Oferta pomocowa
Utworzono: 2013-09-26
Administrator NL

Fundacja Dzieci Niczyje zaprasza na zajęcia warsztatowe dla rodziców dzieci w wieku 3-6 lat, które odbędą się w dniach 16-17 listopada 2013 r.

Na czym polega warsztat?

Zapraszamy wszystkich rodziców, którzy chcą "bez klapsa" a raczej z miłością i szacunkiem wyznaczać dziecku granice. Spotkania odbywają się w grupie kilkunastu rodziców. Prowadzimy zajęcia metodą warsztatową, wykorzystujemy rozmowy na forum, ćwiczenia w grupach, bazujemy na osobistych doświadczeniach.

Poruszamy tematy związane z konsekwencjami stosowania klapsa i innych metod niesprzyjających rozwojowi dziecka oraz radzeniem sobie z przeżywanymi przez rodzica trudnymi emocjami (złością, bezradnością, poczuciem winy).

Ważne jest dla nas wyznaczanie granic poprzez zastosowanie konsekwencji połączonych z aktywnym słuchaniem dziecka oraz nazywanie swoich emocji i oczekiwań. Przedstawiamy konstruktywne metody i zachęcamy do ćwiczenia nowych umiejętności.

Jakie korzyści mają rodzice uczestnicący w warsztatach?

Zajęcia odbywają się w trybie weekendowym. 

Termin: 16, 17.11.2013, sobota, niedziela 9:00-16:00

Miejce: Praskie Centrum Dziecka i Rodziny Fundacji Dzieci Niczyje, Walecznych 59 (wejście B, II piętro), Warszawa

Rodzice w zajęciach uczestniczą bez dzieci. W trakcie trwania warsztatu nie zapewniamy dzieciom opieki.

Rodziców zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach Bez klapsa zapraszamy do przesłania wypełnionego formularza zgłoszeń na adres e-mail  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub na nr faksu 22 616 16 69.

Do pobrania:

Formularz zgloszeniowy

Źródło: http://dobryrodzic.fdn.pl/