FRUSTRACJA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH NARASTA
Aktualności
Ankietowani wskazali, że dostrzegają potrzebę objęcia pracą socjalną większej grupy klientów, niestety utrudnia im to brak odpowiednich uregulowań prawnych, w tym ustawy o zawodzie pracownika socjalnego. Kolejną barierą w efektywnym prowadzeniu pracy socjalnej jest nadmierne obciążenie pracowników zadaniami administracyjno-biurokratycznymi, a nawet brak służbowego samochodu, który umożliwiałby dotarcie do beneficjentów systemu pomocy społecznej mieszkających w terenach znacznie oddalonych od siedziby ośrodka.
Wśród wielu postulatów, wpisywanych przez respondentów znalazły się takie, które uznać można za remedium. Są nimi m.in.: określenie i przestrzeganie limitu środowisk przypadających na jednego pracownika socjalnego, uznanie pracy pracownika socjalnego za wykonywaną w szczególnych warunkach i w związku z tym, zgłaszane powszechnie, wprowadzenie urlopów zdrowotnych oraz wcześniejszych emerytur.
Ogólnopolskie badania ankietowe, w których wzięło udział ponad 2600 pracowników socjalnych, zostały przeprowadzone na zlecenie Polskiego Towarzystwa Pracowników Socjalnych pod koniec ub. roku, a opracowane przez Ośrodek Kształcenia Służb Publicznych i Socjalnych Centrum AV – wydawcę Kalendarza Pracownika Socjalnego.
więcej na ten temat w serwisie ops.pl
Jaka jest pomoc społeczna? - rok 2006
Niepokojące wyniki badania ankietowego - rok 2006
Ustawa o zawodzie pracownika socjalnego - 2002/2007
Inne z kategorii
![Nieoczywiste oznaki cierpienia – jak rozpoznać, że dziecko doznaje przemocy? [PODCAST]](/_cache/news/420-290/crop/Copy-of-spotkanie-edukacyjne-Facebook-Post-24.jpg)
Nieoczywiste oznaki cierpienia – jak rozpoznać, że dziecko doznaje przemocy? [PODCAST]
30.06.2024
23.04.2024 o godzinie 18:00 odbył się webinar...
czytaj dalej