NOWELIZACJA KODEKSU KARNEGO WS. PRZESTĘPSTW Z NIENAWIŚCI PONOWNIE W SEJMIE
Aktualności
Robert Biedroń, poseł Ruchu Palikota, podkreślił na konferencji, że obecnie karze podlegają osoby znieważające, stosujące przemoc lub groźby wobec kogoś z powodu jego przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości. Projekt Ruchu Palikota - wyjaśnił Biedroń - zakłada, że chronione będą także osoby narażone na przestępstwa ze względu na: płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność i orientację seksualną.
Według Biedronia wejście w życie projektu Ruchu pokazałoby, że państwo "nie daje przyzwolenia na nawoływanie i podżeganie do nienawiści". Tymczasem obecnie - według posła - często dochodzi do sytuacji, że policja czy prokuratura odmawia zajęcia się sprawą, twierdząc, że dana grupa społeczna nie jest objęta ochroną prawną.
Podczas konferencji w Sejmie obecni byli także przedstawiciele organizacji pozarządowych: Renata Durda z organizacji Niebieska Linia, Wiktor Dynarski z Fundacji Trans-Fuzja, Rafał Pankowski ze Stowarzyszenia Nigdy Więcej i Tomasz Szypuła z Kampanii Przeciw Homofobii.[...]
Więcej: http://www.rp.pl/artykul/10,812851-Biedron--chronic-osoby-zniewazane-m-in--ze-wzgledu-na-plec-czy-wiek.htmlhttp://www.innastrona.pl/newsy/5272/nowelizacja-kodeksu-karnego-wraca-do-sejmu/
Inne z kategorii

Wsparcie dla osób pokrzywdzonych przestępstwem w Ośrodkach Funduszu Sprawiedliwości
21.02.2024
Obecnie w całej Polsce działa 305 miejsc świadczenia pomocy finansowych...
czytaj dalej![116sos.pl – planowane prace techniczne [18.07.2024]](/_cache/news/420-290/crop/Copy-of-spotkanie-edukacyjne-Facebook-Post-28.jpg)
116sos.pl – planowane prace techniczne [18.07.2024]
17.07.2024
Uwaga
W związku z planowanymi pracami technicznymi, w dniu 18.07.2024 mogą wystąpić chwilowe...
czytaj dalej