"Zabiorę wszystkich ze sobą..." - przypadki zabójstw suicydalnych w 2021 roku (nagranie ze spotkania)
Aktualności
Jak dużo wiemy o skali zjawiska, jakim jest zabójstwo suicydalne? Czy istnieje związek pomiędzy zabójstwem suicydalnym a przemocą w rodzinie? Dlaczego tak istotna jest zmiana terminu "samobójstwo rozszerzone" na wspomniane już "zabójstwo suicydalne"?
O powyższych kwestiach rozmawiał prof. dr hab. Witold Klaus, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk, kryminolog, badacz migracji, a także autor wielu prac naukowych z zakresu wiktymologii i przemocy wobec kobiet.
Gościnami wydarzenia były:
- prof. dr hab. Beata Pastwa-Wojciechowska: kierowniczka Zakładu Psychologii Osobowości i Psychologii Sądowej Uniwersytetu Gdańskiego
- dr Magdalena Grzyb: kryminolożka, doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Kryminologii Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego.
- Agnieszka Machnowska: psycholożka "Niebieskiej Linii", kierowniczka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, psychoterapeutka, trenerka, certyfikowana specjalistka i superwizorka w zakresie przemocy w rodzinie.
Nagranie z wydarzenia dostępne jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=oVWUbHU_QJk.
Spotkanie było częścią projektu Czarna Księga Ofiar Przemocy Domowej 2021, realizowanego z dotacji Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.
Inne z kategorii
Nowy numer dwumiesięcznika „Niebieska Linia” (2/133/2021)
26.04.2021
Szanowni Państwo! Z ogromną radością informujemy, iż pojawił się kolejny numer (2/132/2021) naszego dwumiesięcznika „Niebieska Linia”, a w nim między...
czytaj dalej
O potrzebie trafnej diagnozy traumy
10.05.2021
Słowo „trauma” jest często używane, a wręcz nadużywane w języku potocznym; jednocześnie nie zawsze używa się go we właściwym kontekście. Tymczasem zarówno...
czytaj dalej