Nowości ze strony www.niebieskalinia.pl (2018-07-06)

   logo nl

 

Nowości "Niebieskiej Linii" 

(2018-07-06)  


Warszawski Portal Antyprzemocowy

 Znajdź nas na: FacebookTwitterGoogle Bookmarks

 

 

AKTUALNOŚCI

Nowy numer dwumiesięcznika „Niebieska Linia” (3/116/2018)

Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy

Anne Ancelin Schützenberger, Francuzka, która wprowadziła do psychoterapii pracę z psychogenealogią, transgeneracyjnością i geneosocjogramem, używa w swoich pracach określenia „syndrom źle wylizanego niedźwiedzia”. Otóż ssaki wylizują swoje młode zaraz po urodzeniu, oznaczając je w ten sposób jako własne. Jeśli proces ten zostanie zaburzony, młode umiera albo jest upośledzone społecznie czy emocjonalnie. Osoby nieporadne czy nieudolne życiowo nazywa się potocznie w języku francuskim właśnie „źle wylizanym niedźwiedziem”, czyli dzieckiem, którego rodzice nie wprowadzili do rodziny, czy szerzej – do ludzkiego stada.

Czytaj więcej...

Rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”

Za nami XI już edycja konkursu „Policjant, który mi pomógł”. Spośród ponad 100 zgłoszeń, które napłynęły z całej Polski, wyłonione zostały nazwiska laureatów jego tegorocznej edycji.

Czytaj więcej...

Spotkanie BKDS ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (20.08.2018)

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 20 sierpnia br. w siedzibie Komitetu Ochrony Praw Dziecka, przy ul. Oleandrów 6 (III piętro) w godzinach 14.00-16.00

Serdecznie zapraszamy!


Przypomnienie: Rusza rekrutacja na jesienne edycje szkoleń (2018) przygotowujących do uzyskania certyfikatu specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie

Instytut Psychologii Zdrowia PTP oraz Pogotowie Niebieska Linia IPZ rozpoczęli rekrutację na jesienne edycje szkoleń (2018) przygotowujących do uzyskania certyfikatu specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie.

Czytaj więcej...

 

 

SZKOLENIA / KONFERENCJE 

Trening rozwoju umiejętności życiowych dla dorosłych: "Współpraca w domu i w rodzinie, czyli jak bez przemocy szukać dobrych rozwiązań"

Jeśli zastanawiacie się Państwo czasem, w jaki sposób dogadać się z innymi lub jak zrobić coś ciekawego razem bez zbędnych napięć i nadmiernego ulegania serdecznie zapraszamy w imieniu Fundacji C.E.L. na spotkanie weekendowe "Współpraca w domu i w rodzinie, czyli jak bez przemocy szukać dobrych rozwiązań".

Czytaj więcej...

Przypomnienie: Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie" (18-19 września br.)

W dniach 18-19 września 2018 r. w hotelu Novotel Airport (ul. 1 sierpnia 1, Warszawa) odbędzie się 12. Międzynarodowa Konferencja "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie".

Czytaj więcej...

 

 

 

Projekt współfinansuje m.st. WarszawaWarszawski Portal Antyprzemocowy

Zadanie pn. „Zapewnienie kompleksowej i interdyscyplinarnej pomocy specjalistycznej osobom i rodzinom dotkniętym przemocą" współfinansowane jest ze środków m.st. Warszawa. 

Dwumiesięcznik Niebieska Linia
--