Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"
Instytutu Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego
Szkolenie "Studium Psychoterapii Grupowej i Treningu Psychologicznego"
- Szczegóły
- Zmodyfikowano: 2017-08-14
Zapraszamy do udziału w szkoleniu "Studium Psychoterapii Grupowej i Treningu Psychologicznego", które jest doskonałą okazją do ćwiczenia różnych form pracy z grupą, a także do rozwijania specyficznych umiejętności, diagnozowania sytuacji i procesów grupowych.
Terminy szkoleń
- Szczegóły
- Zmodyfikowano: 2020-06-23
NIEBIESKA AKADEMIA PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE »
Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie »
I zjazd 08-11 września 2020
II zjazd 06-09 października 2020
III zjazd17-20 listopada 2020
Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie »
I zjazd 26-29.10.2020
II zjazd 23-26.11.2020
III zjazd 19-22.01.2021
IV zjazd 08-11.02.2021
Zajęcia seminaryjno-warsztatowe »
PROGRAM PRACY ZE SPRAWCAMI PRZEMOCY W RODZINIE „RODZINA"
PARTNER PLUS - DOSKONALENIE UMIEJĘTNOŚCI PRACY Z OSOBAMI STOSUJĄCYMI PRZEMOC W RODZINIE
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY WOBEC DZIECKA W RODZINIE - POMOC PSYCHOLOGICZNA DLA DZIECKA I JEGO RODZICÓW
BUDOWANIE SYSTEMU PRZECIWDZIAŁANIA PRZEMOCY W RODZINIE – FUNKCJONOWANIE ZESPOŁÓW INTERDYSCYPLINARNYCH I GRUP ROBOCZYCH
POMOC GRUPOWA OSOBOM DOŚWIADCZAJĄCYM PRZEMOCY W RODZINIE
PRZECIWDZIAŁANIE PRZEMOCY SEKSUALNEJ WOBEC DZIECI – ROZPOZNAWANIE I UDZIELANIE DZIECKU POMOCY PSYCHOLOGICZNEJ
PROFILAKTYKA WYPALENIA ZAWODOWEGO W ZAWODACH ZWIAZANYCH Z POMAGANIEM I W SŁUŻBACH SPOŁECZNYCH
KRZYWDZENIE DZIECKA W RODZINIE Z PROBLEMEM ALKOHOLOWYM - diagnoza i pomoc
DIALOG JAKO METODA PRACY GRUPY KOREKCYJNO-EDUKACYJNEJ (12 godz.)
Szkolenia jednodniowe (8-godzinne) »
KONTAKT Z OSOBĄ DOŚWIADCZAJĄCĄ PRZEMOCY PODCZAS REALIZOWANIA ZADAŃ ZESPOŁU INTERDYSCYPLINARNEGO / GRUPY ROBOCZEJ
WSPÓŁPRACA W ZESPOŁACH INTERDYSCYPLINARNYCH
PIERWSZY KONTAKT Z OFIARĄ PRZEMOCY
PRACA ZESPOŁÓW INTERDYSCYPLINARNYCH
PRACA W GRUPACH ROBOCZYCH
BUDOWANIE WIZERUNKU INSTYTUCJI/SŁUŻBY I EFEKTYWNE KONTAKTY MEDIAMI
RADZENIE SOBIE ZE STRESEM W PRACY POMAGACZA I REPREZENTANTA SŁUŻBY SPOŁECZNEJ
SKUTECZNE BUDOWANIE WIZERUNKU OSOBY POMAGAJĄCEJ I REPREZENTANTA SŁUŻBY SPOŁECZNEJ
ASERTYWNOŚĆ JAKO STRATEGIA PROFILAKTYCZNA WYPALENIA ZAWODOWEGO W PRACY POMAGACZA I REPREZENTANTA SŁUŻBY SPOŁECZNEJ
DZIECKO W RODZINIE Z PROBLEMEM PRZEMOCY – OFIARA I ŚWIADEK
SYTUACJA PSYCHOLOGICZNA DZIECKA – OFIARY I ŚWIADKA PRZEMOCY W RODZINIE
KONTAKT Z DZIECKIEM – OFIARĄ PRZEMOCY. PODSTAWY PRACY Z DZIECKIEM
RODZINA DZIECKA - OFIARY PRZEMOCY. PRACA INTERWENCYJNA NAD ZMIANĄ
WYKORZYSTYWANIE SEKSUALNE DZIECI. ROZPOZNANIE SYTUACJI DZIECKA
Niebieska Akademia Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie IPZ PTP
- Szczegóły
- Zmodyfikowano: 2014-06-17
Instytut Psychologii Zdrowia PTP od 1995 roku z powodzeniem realizuje szkolenia z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Przez te wszystkie lata staraliśmy się wychodzić naprzeciw potrzebom osób pracujących w tym trudnym obszarze uruchamiając zarówno szkolenia zaawansowane, jak i krótkie formy szkoleniowe, mające na celu poprawę i doskonalenie kompetencji zawodowych. Kadra dydaktyczna Instytutu Psychologii Zdrowia PTP na bieżąco uaktualnia programy szkoleń, uwzględniając zmieniającą się rzeczywistość prawną (np. nowelizacja ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie) jak i społeczną (np. większa wrażliwość na problem przemocy w rodzinie).
Organizujemy zintegrowany system szkoleń pozwalający na podnoszenie kompetencji w obszarze pracy nad przemocą domową, który można realizować systematycznie i kompleksowo w ramach "Niebieskiej Akademii":
- Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie (kurs podstawowy - 120 godzin)
- Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie (kurs zaawansowany - 160 godzin)
Ukończenie obu szkoleń pozwala na realizację procedury certyfikowania i uzyskania rekomendacji Specjalisty w Zakresie Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie udzielonej przez Instytut Psychologii Zdrowia i Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. W programie obu kursów dominuje formuła pracy warsztatowej, którą uczestnicy szczególnie cenią.
Mniejsze formy szkoleniowe (40-godzinne i 8-godzinne) można wybrać według indywidualnych potrzeb, uzupełniając swój zawodowy warsztat o niezbędne umiejętności i kompetencje.
Od 2012 roku rozpoczęliśmy również procedurę certyfikowania Superwizorów w Zakresie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie uznając superwizję w tym obszarze jako niezbędny standard pozwalający na poprawę efektywności udzielanej pomocy w wyżej wymienionym zakresie oraz zapobiegający wypaleniu zawodowemu.
Zapraszamy Państwa do bliższego zapoznania się z naszą szczegółową ofertą szkoleniową.
Kadra „Niebieskiej Akademii Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie”
- Szczegóły
- Zmodyfikowano: 2016-11-10
PIOTR ANTONIAK - kierownik merytoryczny Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie
Z-ca kierownika Pogotowia "Niebieska Linia" ds. klinicznych, mgr psychologii, specjalista psycholog kliniczny, certyfikowany specjalista ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA), certyfikowany specjalista w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie (certyfikat IPZ PTP), trener warsztatu PTP, odbył szkolenie z leczenia PTSD metodą Przedłużonej Ekspozycji wg E. Foa, terapeuta uzależnień od 1996 roku, od 15 lat prowadzi terapię i grupy wsparcia dla ofiar przemocy, od 13 lat szkolenia z zakresu uzależnienia alkoholowego i przeciwdziałania przemocy, kierownik i trener Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie, Przewodniczący Kapituły Certyfikatu w Zakresie Pomocy Ofiarom Przemocy, członek Kapituły Certyfikatu Superwizora w Zakresie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie.
IZABELA BANASIAK - pedagog, trener, kurator sądowy, facylitator
Posiada 20-letnią praktykę zawodową. Jest absolwentką m.in. studiów podyplomowych UW Studium Terapii i Treningu Grupowego oraz SPP i SPPwR oraz Studium Prawa Europejskiego. Pracowała przez 8 lat w IPZ i w Ogólnopolskim Pogotowiu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieskiej Linii”. Posiada Certyfikat Specjalisty przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Prowadziła zajęcia w NAWA (Niebieska Akademia Warszawska). Od 12 lat zajmuje się m.in. prowadzeniem szkoleń. Doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i szkoleń zdobywała w IPSIR, IPZ - NL oraz w firmach szkoleniowych. Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie, komunikacji, współpracy służb oraz prowadzenia programu edukacyjno-korekcyjnego według modelu z Duluth. Aktualnie współpracuje z IPZ, prowadząc od 7 lat zajęcia w Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy.
dr n. hum. EWA BILSKA – psycholożka, trenerka
Od 1998 roku współpracuje z Ogólnopolskim Pogotowiem „Niebieska Linia” Instytutu Psychologii Zdrowia. Obecnie zajmuje się szkoleniem stażystów przygotowujących się do pracy z ofiarami przemocy w rodzinie. Jest autorką licznych artykułów na temat pomocy ofiarom przemocy i wypalenia zawodowego między innymi w dwumiesięczniku „Niebieska Linia” i innych czasopismach branżowych. W ramach Niebieskiej Akademii Warszawskiej prowadziła zajęcia warsztatowe (Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie) oraz wykłady dotyczące wypalenia zawodowego osób zajmujących się pracą z ofiarami przemocy w rodzinie. We współpracy z Wydziałem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Biura Polityki Społecznej miasta stołecznego Warszawy w 2011 roku zrealizowała badania dotyczące opinii osób doświadczających przemocy na temat funkcjonowania instytucji pomagających ofiarom przemocy w rodzinie. Jest pracownikiem Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie gdzie w Zakładzie Psychopedagogiki Resocjalizacyjnej prowadzi zajęcia z patologii społecznych i patologii rodziny, profilaktyki społecznej i interwencji kryzysowej.
RENATA DURDA - kierowniczka Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" IPZ
Ekspertka w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, certyfikowana specjalistka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie (certyfikat PARPA), certyfikowana specjalistka w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie (certyfikat IPZ PTP), członek Kapituły Certyfikatu Specjalisty w Zakresie Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie oraz Kapituły Certyfikatu Superwizora w Zakresie Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, trener Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie; redaktorka naczelna dwumiesięcznika "Niebieska Linia" poświęconego problematyce przemocy (http://www.pismo.niebieskalinia.pl/); członkini Rady ds. Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem przy Ministrze Sprawiedliwości, doradczyni społeczna Rzecznika Praw Dziecka, członkini Zespołu Monitorującego ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej.
KATARZYNA FENIK – psychoterapeutka, pedagog specjalny
Absolwentka Studium Psychoterapii Dziecka i Rodziny, ukończyła 4-letni Kurs Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz podyplomowe studia „Seksuologia kliniczna” przy Warszawskim Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Od 2003 roku pracuje w Fundacji Dzieci Niczyje. Od wielu lat współpracuje z organizacjami udzielającymi pomocy ofiarom przemocy. Jest autorką programów profilaktycznych dla dzieci i młodzieży w zakresie przeciwdziałania przemocy, profilaktyki uzależnień, bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz współautorką kampanii na temat handlu dziećmi: „Dzieci nie są na sprzedaż”. Prowadzi szkolenia w zakresie problematyki przemocy. Ma w swoim dorobku wiele artykułów poświęconych pracy terapeutycznej z dziećmi krzywdzonymi. Jest trenerką Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia. Prowadzi prywatny gabinet psychoterapii.
RENATA KAŁUCKA - psycholożka, psychoterapeutka
Studia magisterskie ukończyła w 1994 roku. W 2006 roku ukończyła trzyletnie Studium Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej oraz Studium Terapii Rodzin w Laboratorium Psychoedukacji. Stale rozwija swoje umiejętności poprzez udział w systematycznej superwizji. Bierze udział w konferencjach naukowych. Pracuje klinicznie z małymi dziećmi i ich rodzicami w Centrum Dziecka i Rodziny Fundacji Dzieci Niczyje. W doświadczeniu zawodowym ma kilkuletnią pracę z rodzinami w Fundacji Mederi w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz roczną psychoterapię młodzieży na oddziale neurologii dziecięcej w Szpitalu w Dziekanowie Leśnym. Prowadzi praktykę kliniczną w prywatnym gabinecie, gdzie pracuje z osobami dorosłymi i młodzieżą. Prowadzi szkolenia i superwizje dla różnych grup specjalistów. Jest wykładowcą i trenerką Studium Pomocy Ofiarom Przemocy w Rodzinie w Instytucie Psychologii Zdrowia. Prowadzi zajęcia dla studentów na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie. Angażuje się w projekty mające wypracowywać i wdrażać standardy pomocy psychologicznej osobom dorosłym i dzieciom.
AGNIESZKA KŁOSOWSKA - pracuje jako terapeutka uzależnień od 1997
Z wykształcenia jest pracownikiem socjalnym, pedagożką, absolwentką nauk o rodzinie. Pracowała w poradniach, na oddziałach uzależnień, na obozach dla rodzin dysfunkcyjnych z problemem przemocy, w zakładzie karnym z uzależnionymi i sprawcami przemocy, w świetlicach socjoterapeutycznych. Jest wieloletnią współpracowniczką Poradni Telefonicznej „Niebieska Linia” IPZ PTP. W obszarach szkoleń jej doświadczenia obejmują szkolenia członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
AGNIESZKA OLSZEWSKA - prawniczka, trener szkoleniowy, mediator rodzinny
Jest pracownikiem Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" oraz Fundacji Aktywizacja, współpracownikiem Komitetu Ochrony Praw Dziecka, Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Absolwentka Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, autorka wielu artykułów i publikacji (stała współpraca ze "Światem Problemów", "Niebieską Linią", "Wychowaniem w Przedszkolu", "Emocjami", Studium Prawa Europejskiego).
W trakcie przygotowywania pracy doktorskiej z zakresu przemocy w rodzinie, a także Podyplomowych Studiów Przygotowania Pedagogicznego i prawa kanonicznego na UKSW. Posiada Certyfikat Specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie (IPZ PTP). Członkini zespołów interdyscyplinarnych.
MAGDALENA PIETRUSZKA-PANDEY – psycholog, trener
Posiada ponad 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń. Ukończyła psychologię i dziennikarstwo na KUL-u w Lublinie, Studium Psychologicznej Pomocy Rodzinie w Warszawie oraz Szkołę Trenerów Instytutu TROP i Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ma za sobą doświadczenie w pracy w Psychologicznym Punkcie Pomocy Rodzinie (w tym z ofiarami i sprawcami przemocy) oraz wieloletnie w Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, gdzie zajmowała się edukacją publiczną. Prowadziła zajęcia dla studentów Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Uniwersytetu Medycznego w Warszawie z zagadnień dotyczących profilaktyki uzależnień oraz nabywania umiejętności psychologicznych. Współpracuje z Fundacją ETOH Rozwoju Profilaktyki, Edukacji i Terapii Problemów Alkoholowych, Quality & Development Institute, AP Edukacja Sp z o.o. Centrum Szkoleniowe oraz firmą Fryczkowski Szkolenia. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu szkoleń dla przedstawicieli różnych instytucji samorządów loklanych, urzędów centralnych i resortów oraz NGO-sów. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Organizuje także wyjazdy rozwojowe, coachingowe i motywacyjne i medytacyjne w Himalaje. Obecnie w trakcie pozyskiwania wiedzy i uprawnień coachingowych.
MAREK PREJZNER - trener/facylitator
Posiada ponad 20–letnie doświadczenie zawodowe w pracy ze sprawcami przemocy w rodzinie oraz prawie 12-letnie jako trener dla prowadzących program według Modelu Duluth.Swoje doświadczenia uzyskał pracując w Zrzeszeniu Amerykańsko Polskim w Chicago jako facylitator grup dla sprawców przemocy w rodzinie. Jako trener/wykładowca od 2001 roku współpracuje z Fundacją im. Stefana Batorego oraz z Centralnym Zarządem Służby Więziennej gdzie przeprowadził liczne szkolenia, wykłady i treningi na temat pracy ze sprawcami przemocy. Jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego oraz absolwentem Studium dla Pracowników Socjalnych Chicago Area Project i Harold Washington College. Ukończył liczne szkolenia związane z rozwiązywaniem problemu przemocy w rodzinie. Posiada Certyfikat Specjalisty w zakresie pomocy ofiarom przemocy w rodzinie Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Ponadto jest członkiem Kapituły przyznawania certyfikatu superwizora w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie przy IPZ PTP. Specjalizuje się w prowadzeniu zajęć dotyczących Modelu Duluth – pracy ze sprawcami przemocy oraz programów prewencyjnych dla młodzieży. W ramach Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie prowadził zajęcia na temat „Jak pracować ze sprawcami przemocy w rodzinie”. Jest założycielem Instytutu Prewencji Przemocy.
Seminaria warsztatowe (40-godzinne)
- Szczegóły
- Zmodyfikowano: 2016-11-10
To propozycja dla tych, którzy są zainteresowani wybraną specyfiką pracy w obszarze przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Może ona stanowić cenne i niezbędne uzupełnienie dotychczasowych szkoleń potencjalnych uczestników jak również rozpocząć proces specjalizowania się w pracy z konkretnym klientem (dorosłym i dzieckiem). Poza tym wytyczne Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej do prowadzenia szkoleń w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie (na lata 2012-2013)(na podstawie art.8, pkt 5 ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie) wskazują że „zaleca się w miarę możliwości organizowanie i umożliwiane udziału w szkoleniach specjalistycznych w większym wymiarze czasowym i o bardziej szczegółowym programie związanym z konkretnymi zagadnieniami (np praca z dorosłymi osobami doznającymi przemocy w rodzinie w tym kobietami, praca z krzywdzonymi dziećmi, pomoc ofiarom wykorzystywania seksualnego, praca z osobami stosującymi przemoc w rodzinie itd.)”.
SEMINARIA WARSZTATOWE (40-GODZINNE) REALIZOWANE SĄ WEDŁUG 2 WARIANTÓW:
WARIANT I – zgłoszenia indywidualne
Miejsce szkolenia: Warszawa
Cena szkolenia: 1000 zł od osoby (cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe dla uczestnika)
Koszty dojazdu, wyżywienia i noclegu pokrywa uczestnik. PROCEDURA ZGŁASZANIA SIĘ NA SEMINARIA:
1. Kontakt e-mail do koordynatora szkoleń Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
2. Dokonanie wpłaty na rachunek Instytutu Psychologii Zdrowia
Bank Zachodni WBK S.A. 32 1090 1056 0000 0001 0128 5123
WARIANT II – szkolenie w środowisku lokalnym
Szkolenia lokalne odbywające się na zamówienie we wskazanym miejscu. Rekrutacji uczestników dokonuje Zleceniodawca.
Czas szkolenia: 40 godzin
Cena szkolenia: 10.000 zł. Cena szkolenia jest ceną dla 1 grupy szkoleniowej (ok. 18 osób). (cena obejmuje: udział w szkoleniu, materiały szkoleniowe dla uczestnika) Więcej informacji uzyskacie Państwo pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.