SZKOLNE KARTY BEZPIECZEŃSTWA
Aktualności
Na razie karty pilotażowo zostaną wprowadzone w stu szkołach w Wielkopolsce. Będzie na nich zapisywane wszystko, co w jakikolwiek sposób łączy się z bezpieczeństwem uczniów – bójka na korytarzu, kradzież kurtki z szatni czy pojawienie się w szkole dilera narkotyków.
Dyrektor placówki po każdym takim zdarzeniu musi wypełnić formularz i zgłosić sprawę na policję – tłumaczą przedstawiciele kuratorium. Co więcej, ma obowiązek powiadomić jak rozwiązał problem. Ta karta wymusza niejako wyciąganie wniosków i współdziałanie z rodzicami i policją - dodają.
Do tej pory policja narzekała bowiem, że o wielu zdarzeniach w szkole w ogóle nie wiedziała, bo dyrektorzy, chcąc uniknąć zamieszania, załatwiali sprawę po cichu - uczeń dostawał naganę i tyle. Teraz jednak wszystko ma się zmienić - zdarzenia będą dokumentowane, a informacje udostępniane kuratorium i policji.
Inne z kategorii
„Hola Hola” – nowy teledysk DAGADANA we współpracy z Niebieską Linią IPZ
28.03.2025
„Hola hola” – to opowieść o rozmowie matki z córką...
czytaj dalej
Nieoczywiste oznaki cierpienia – jak rozpoznać, że dziecko doznaje przemocy? [PODCAST]
30.06.2024
23.04.2024 o godzinie 18:00 odbył się webinar...
czytaj dalej

