TUSK: BĘDZIE FARMAKOLOGICZNA KASTRACJA DLA PEDOFILÓW
Aktualności
- Nie sądzę żeby wobec takich indywiduów, takich kreatur, można było zastosować termin "człowiek" i w związku z tym nie sądzę, żeby obrona praw człowieka dotyczyła tego typu zdarzeń - powiedział Tusk. Jego zdaniem farmakologiczna kastracja mogłaby być jednym z elementów kary, po które ma prawo sięgnąć sąd, gdy "przypadek nie rokuje na poprawę".
- Jeśli chodzi o uwolnienie środków z ministerstwa zdrowia dla wprowadzenia takiej formy przymusowej terapii, to te środki mogą się znaleźć od zaraz. Potrzebne natomiast byłyby zmiany w kodeksie karnym - dodał premier. Dodał, że uważa, że "termin pacjent jest nadużyciem wobec takich zwyrodnialców".
Dramat w Siematyczach
Wczoraj Sąd w Siemiatyczach aresztował na trzy miesiące 45-letniego mężczyznę, podejrzanego o więzienie i wielokrotne gwałcenie córki, obecnie 21-letniej. W odstępie kilku lat kobieta urodziła dwójkę dzieci.
Inne z kategorii

Procedura Niebieskie Karty
19.02.2024
W 2023 roku procedura "Niebieskie Karty" została wzbogacona o kilka nowych elementów.
... czytaj dalej